Paskolos internetu nuo 18 metu

parašė , 2013-03-27 15:12

Išduodamos paskolos internetu nuo 18 metu, tačiau jeigu esi dar nepilnametis, o kišenėse švilpauja vėjai arba žvanga balti centai – kas daryti tada?  Reikia kažkur užsidirbti. Jaunimui nelengva, nes nepilnamečių darbo įstatymas sudaro daug papildomų biurokratinių reikalavimų, kuriuos vykdyti turi tiek darbdavys, tiek darbuotojas (šiuo atveju – nepilnametis), tad, kol paaugliai negali pasiimti paskolos, darbo susirasti jiems nelengva. Kalbame apie keletą realistiškų darbo ir uždarbio galimybių, kurios yra prieinamos 18 metu dar neturinčiam jaunimui.

Runkelių ravėjimas

Jeigu gyvenate Suvalkijoje ar Panevėžyje – tikrai žinote, kokius dūmelius skleidžia cukraus fabriko bokštas. Tai dujos iš cukrui skirtų runkelių gamybos. Tačiau prieš runkeliams atkeliaujant į fabriką, pirma jie turi gerai užaugti laukuose – nors viskas atrodytų šiais laikais vyksta internetu, tačiau augalai kaip prieš tūkstančius metų, taip ir dabar, kompiuterio ekrane neišaugs, jiems reikalinga žemė.

Paskolos internetu nuo 18 metu

Paskolos internetu nuo 18 metu

Tad kol vaikai negali pasiimti paskolos internetu nuo 18 metu,  minėtose apylinkėse populiarus būdas užsidirbti yra runkelių ravėjimas. Žinoma, galima samdytis ir pas ūkininkus ravėti kitokių laukų – morkų, kopūstų ar braškių, račiau už šiuos darbus uždirbama šiek tiek mažiau. Dvejas vasaras runkelius ravėjusi Monika pasakoja, kad dirbti buvo sunku, bet verta, nes užsidirbti pavyko tiek, kiek jai suteiktų minimalios paskolos skyrėjai.

„Sunkiausia būdavo atsikelti rytais labai anksti – šeštą ryto. O paskui, kai įsivažiuoji, tada jau tas pats. Ir šiaip, anksčiau būdavo, visą vasarą prie kompiuterio prasėdžiu, internetu ką nors žiūriu, skaitau, akys skauda. Dabar irgi laikas greitai praeina, tik skauda nebe akis, o nugarą, kojas, rankas. Bet, kol neturiu 18 metu, nelabai žinau, kur galėčiau dar užsidirbti. O užsidirbti noriu, nes su draugais planuojame rugpjūčio mėnesį važiuoti į Latviją prie jūros, į Jūrmalą“, – pasakoja Monika.

Lankstinukai

Kitas variantas, tinkamas tiems, kam rūpi paskolos internetu nuo 18 metu, bet joms galimybių kol kas dar neturima. Tai įvairių reklaminių brošiūrų ir lankstinukų nešiojimas. Yra įvairių smulkių darbelių, kuriems samdomi mokiniai, kuriems dar nesuteikiamos jokios paskolos. Gali tekti klijuoti lipdukus ant elektros stulpų, o gal laiptinėse. Taip pat iškabinti plakatus įvairiose miesto vietose, išmėtyti lankstinukus į pašto dėžutes.

„Kai tau dar nėra 18 metu, labai džiaugiesi, kad tave kas nors tik samdo tokiam darbui. Be to, man jis visai patinka – pasivaikščioji, geriau pažįsti savo miestą. Tokius skelbimus dėl darbo dažniausiai randu internetu. Jeigu dar prisikalbinu ką nors eiti kartu, paskui pinigus dalijamės per pusę. Bet ir nieko tokio, man ir nereikia tiek daug tų pinigų, tik savoms išlaidoms, kiek užsidirbu, tiek užtenka, o dviese dirbti smagiau. Galvoju apie paskolos internetu nuo 18 metu galimybę, nes už dviejų mėnesių, po savo gimtadienio, norėčiau išsilaikyti teises ir gauti vairuotojo pažymėjimą“, – dalijasi įspūdžiais Povilas.

Pagalba kavinėje

Septyniolikametė Marija sako mielai pasidarbuojanti vakarais kavinėje. Tik, žinoma, padavėja ar prie baro dirbti ji negali. Dėl tos pačios priežasties, dėl kurios jai negalimos ir paskolos internetu nuo 18 metu – dėl nepilnametystės.

„Man visai patinka, dirbu nedaug, o užsidirbu daugiau nei tie, kurie ravi runkelius ar nešioja lankstinukus. Kolektyvas labai malonus, tai kodėl nepasidarbavus? Paprastai mano darbo vieta yra virtuvė, aš plaunu indus, skutu morkas ir darau kitus nesunkius darbus. Kažkada norėjau paieškoti paskolos internetu – nuo 18 metu tik jos suteikiamos, kaip paaiškėjo. Todėl visai nesispyriodama įsidarbinau kavinėje“, – pasakoja mergina.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *