Kaip išsirinkti gerą automobilį nuomai kelionėje

parašė , 2018-04-07 14:16

Kelionėms mašinų nuoma gali būti labai patogus dalykas, kadangi jums neteks drebėti dėl savo abejotinos kokybės transporto ar naudotis autobusais. Tačiau kaip išsirinkti tą geriausią automobilį kelionei?

Apie ratus

MašinosSvarbu, kad kelioninių automobilių nuoma pasižymėtų nesusidėvėjusių padangų protektoriais. Kadangi automobilyje bus vežamas nemažas svoris (keleiviai ir jų bagažas). Tad ir stabdymo momentui tai bus labai aktualu. Nes kuo didesnis svoris, tuo sunkiau stabdyti.

Komfortas

Visi kelionėje nori turėti kuo daugiau laisvos vietos, kad galėtų judėti. Taigi, net ir prisisegus saugos diržus, laisvos vietos vis tiek salone norisi turėti kuo daugiau. Tad verta kelionės metu skubant neprisikrauti daiktų, kurių nereikia, po kojomis, ant sėdynių. Striukių, foto technikos, maisto, gėrimų. Taigi, jeigu tai labai mažas automobilis, atsiranda ne komfortas. Vadinasi, vertėtų kelionėms nuomotis kuo didesnį automobilį. Pavyzdžiui, vienatūrį arba didesnį universalą. Tuomet ten galės sutilpti visa šeima ir daiktai. Kai kuriais atvejais galbūt tiktų net ir miesto visureigis. Labai svarbi yra ir garso izoliacija, kadangi jeigu automobilio viduje atsiranda daug pašalinio garso iš išorės nuo padangų, motoro, kitų automobilių, tuomet kelionė labai vargina, nes tai migdo. O tai nėra gerai ir vairuotojui, kuriam reikia išlikti budriu visą kelionės laiką.

Važiuoklė

Labai svarbu, kad kelionėms mašinų nuoma turėtų minkštą važiuoklę. Jeigu planuojama per dieną įveikti didelį atstumą su automobiliu, tuomet būtina, kad važiuoklė būtų kuo minkštesnė. Kietesnė reikalinga nebent važiuojant žvyrkeliais ar kieta kelio danga, todėl atsižvelgti reikėtų ir į kokią šalį keliaujama. Turtingesnės šalys turi geresnę kelio dangą. Minkšta važiuoklė turi gerus amortizatorius, aukštas padangas, taip pat nepriklausomą važiuoklę. Tai yra, kai kiekvienas ratas juda pagal žemę. Visi ratai tolygiai prisispaudžia prie kelio dangos. Tokias važiuokles dažniau turi nauji automobiliai, tačiau yra ir senų modelių su minkštomis važiuoklėmis.

Stogas

Pravartu, kad ant stogo būtų primontuojamas bagažo skyrelis. Nes važiuojant, pavyzdžiui, slidinėti, galima pasiimti savo slides ant viršaus, galbūt snieglentę. Į saloną tai dėtis būtų nepatogu, o į bagažo skyrių paprastai netelpa.n Pravartu, jog kelioninis automobilis nuomai turėti ir dviračiams vietas. Geriausia, kai yra ant stogo dviračiai, tačiau jeigu ten yra bagažo skyrius, tai tuomet geriau ant automobilio galo. Arba ant kablio gale, arba kitokiu būdu ant automobilio galo. Tačiau reikia žiūrėti, kad sumontavus nebūtų niekaip pakenkiama patiems dviračiams.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *