Ūkininkavimas: pavasario darbai

parašė , 2018-04-03 19:39

Rimti ūkininkai per žiemą nesiilsi. Žiema – planavimo metas. Jie žiūri, kokiomis kainomis bus sėklos, reikalinga ūkio technika, visokios smulkmenos, kad ir repelentas trico kaina. Viską reikia sužiūrėti, o pavasarį jau pirkti. Paskui prasideda ir darbai.

Reikiamų žaliavų pirkimas

Taigi, vienas iš pirmųjų darbų atliekamų pavasarį – pirkimai. Štai https://parkutechnika.lt/repelentai/repelentas-trico-garden galima įsigyti reikalingo repeleto. Panašiai kaip ir tuomet, kada yra perkama malkos, jas reikia pirkti laiku. Malkų nenusipirksi gruodį ar vasarį, kurios būtų sausos ir paruoštos. Taip ir su žemės ūkiu susijusias sezonines prekes reikia pirkti laiku, nes vėliau jos būna išparduotos ir mažai kas jų gali pasiūlyti. Sėklos, traktoriai, trąšos, repeletai, persticidai, laistymo įrenginiai ir kitos priemonės – visa tai gali būti perkama pavasarį.

Arimas

RepelentaiTuomet atšilus įšalui prasideda arimas. Labai svarbus etapas, kada reikia paruošti dirvą. Mažai kas aria ne su traktoriais, o su kokiomis nors primityvesnėmis priemonėmis. Visi pasikliauna naujoviškais būdais, kasmet stengiasi atsinaujinti, įsigyti vis geresnį traktorių. Tai nėra neįmanoma ir smagu, kai tai iš tiesų pavyksta. Ūkininkai dažnai naudoja ES parama, siekdami įsigyti brangesnės technikos. Repeletas yra palyginti pigus dalykas, tai tik priemonė, nors ir veiksminga, pagerinanti rapsų ar kitų kultūrų apsaugą. O štai traktorius – jau brangus pirkinys, reikalaujantis daugiau investicijų, pasiruošimo.

Sėja

Kitas aspektas – tai sėja. Su ja taip pat reikia nemažai laiko praleisti ir tai smagus bei džiaugsmingas darbas. Vėlgi, iš sterblės sėklų žmonės patys nemėgtų, ūkininkai turi sėjimui skirtas mašinas ir tam jas ir naudoja. Kai kurie vienu metu ir aria, ir sėja, yra ir tokių funkcijų. Kaip sakoma, ką pasėsi, tą ir pjausi, tuo ir svarbus šis pavasario etapas.

Apsaugos nuo kenkėjų

Žinoma, reikia pasirūpinti iš anksto ir apsauga. Dirva tręšiama, ariama, sėjama, o taip pat ir purškiama ar liejama pesticidais nuo vabzdžių ir kitų kenkėjų. Repelentas irgi naudojamas, siekiant apsaugoti augalus nuo stirnų ir kitų miško žvėrių, kurie nėra piktybiniai, bet visgi užrašo "privati valda" nesupranta, todėl ūkininkų laukus traktuoja kaip švedišką vaišių stalą. Taigi, pavasarį jau reikia iškart pradėti rūpintis ir augalų saugumu, kad jie netaptų kažkieno pusryčiais ar vakariene.

Ūkinių pastatų statybos

Žiemą galima paplanuoti ir būsimas tvartų, fermų, ūkinių pastatų statybas arba remontą. Tai taip pat svarbus etapas, kadangi toks remontas turėtų vykti pavasarį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *