Kodėl pavojinga, kai neveikia auto šviesos

parašė , 2018-07-05 15:12

Kiekvienam eismo dalyviui turėtų rūpėti, kad auto šviesos (pvz., iš čia https://www.autosviesos.lt) veiktų kuo kokybiškiau. Eismo dalyvių saugumui šviesos tikrai labai reikalingos, nesvarbu, ar važiuojate automobiliu, ar dviračiu, ar mopedu, o gal einate pėsčiomis.

Automobiliai tampa matomi kelyje

Automobilių šviesosJeigu jūsų automobilio žibintai neveikia užtikrintai gerai, tuomet reikėtų žiūrėti tokių dalykų kaip https://www.autosviesos.lt/xenon-lemputes ir siekti, kad viskas su jomis būtų gerai. Kaip kitaip sužinosite apie tamsoje kažkur kelyje esantį automobilį, jeigu nešvies jo žibintai? Šviesos ir yra būtinos tam, kad automobiliai būtų matomi kelyje. Ar esate kitas automobilis, ar dviratis, ar pėstysis, visais atvejais jums reikia žinoti apie artėjantį automobilį. Šviesos – geriausias būdas apie save pranešti. Dienos metu Europos Sąjungoje taip pat privalomos šviesos.

Automobiliai pasišviečia kelią

Žinoma, važiuoti automobiliui tamsoje nebus gera, kadangi nesimato nieko. Tadu automobilio šviesos yra labai reikalingos ir naudingos būtent dėl to, kad jos apšviečia kelią ir transporto priemonė tuomet mato, kur jai važiuoti. Kai kuriais atvejais galima įsijungti tolimas šviesas ir su jomis geriau matyti kelią, tačiau dažniausiai Ket leidžia važiuoti tik su trumpomis.

Apšviečiami įspėjamieji atšvaitai

Kuomet naudojamos automobilio šviesos, tai ne tik apšviečiamas kelias, bet ir specialūs ženklai ar audiniai su šviesą atspindinčiais elementais. Jie tarsi ima šviesti patys. Atšvaitai gali būti ant kelio ženklų, ant specialių liemenių, ant užtvarų, įspėjamųjų stulpelių. Pvz., visiškoje tamsoje jūs nematytumėte, kur eina kelias tarp miestų. Tačiau šiek tiek pašvietus, šviesa atsispindi ant kelio kraštus žyminčių kuolelių, ant kurių būtų atšvaitai. Visa tai leidžia matyti, kur yra kelio kraštai, ir saugiai važiuoti.

Įspėjama dėl stabdymo

Taip pat kitus eismo dalyvius, ypač važiuojančius iš galo, automobiliai įspėja dėl stabdymo. Tai reiškia, kad stabdant užsidega galinės raudonos šviesos ir mašina, važiuojanti iš paskos, taip pat lėtina greitį. Raudona šviesa naudojama ne atsitiktinai. Raudona visada yra įspėjamoji ir mes ją visuomet vertiname kaip labiausiai keliančią baimę.

Įspėjama dėl posūkio

Taip pat raudonos arba geltonos šviesos naudojamos norint įspėti dėl posūkio. Jeigu automobilis suka, tuomet apie tai pranešama posūkio šviesos signalais. Įspėjama dėl stovėjimo neleistinoje zonoje taip apt įsijungus vadinamą "avarinį". Tai šviesos įspėjamoji signalizacija, kuomet mirksi geltonos ri raudonos šviesos, ir taip kiti kelio dalyviai gali lengviau pastebėti mirksintį objektą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *