Kompiuterio aušinimo sistemos valymas

parašė , 2013-03-15 13:02

Tikriausiai pastebėjote, kad ant daiktų kaupiasi dulkės ir įvairūs kiti nešvarumai. Ne išimtis ir jūsų kompiuteris, kuriame taip pat galima rasti daug nešvarumų. Minėtosios dulkės ir kiti nešvarumai gali įtakoti kompiuterio veiklą ar net visišką jo sugedimą. Labiausiai dulkių ir kitų nešvarumų įtakojama kompiuterio sistema – aušinimas. Sugedus kompiuterio aušintuvui ar jam funkcionuojant nepakankamai gerai galima sulaukti daugybės problemų, todėl kompiuterio valymas neturėtų skambėti kaip egzotiškas dalykas.

Kompiuterio aušinimo sistema sugalvota ne be reikalo. Kiekvienas kompiuterio savininkas tikrai yra girdėjęs jos veikimo garsus. Iš esmės kompiuterio aušinimas vėsina kitas itin svarbias kompiuterio dalis. Šiais sistemai veikiant blogai ar neveikiant išviso kompiuteris gali sugesti arba nustebinti netikėtais persikrovimais. Kuo daugiau nešvarumų kompiuterio viduje, tuo labiau kompiuteris kaista. Dulkės ir kiti kompiuterio viduje esantys nešvarumai gali mažinti ir pačios aušinimo sistemos efektyvumą. Žinoma, nuo visiško nuo perkaitimo saugo ne tik aušinimo sistema. Kompiuteriui pasiekus kritinę temperatūrą jis gali persikrauti arba išsijungti. Tokie persikrovimų ar išsijungimų dažnumas tikrai priklauso nuo susikaupusių nešvarumų kiekio, tad kompiuterio valymas yra pakankamai svarbus ir jo atidėlioti nereikėtų.

Kompiuterio valymas

Kompiuterio aušinimo sistemos valymas

Dažnai nutinka taip, kad kompiuterio aušinimo sistema nustoja funkcionavusi ar funkcionuoja netinkamai. Kaip jau minėta anksčiau tai gali privesti prie itin didelių problemų. Aušintuvai kompiuteriams kainuoja pakankamai nebrangiai, todėl tikrai neverta rizikuoti viso kompiuterio perkaitimu, kuris tikrai atneš labai didelių nuostolių. Dažniausiai tokiu atveju gali tekti keisti pagrindinę kompiuterio plokštę, o tai, be abejonės, kainuotų nemažą pinigų sumą. Pagrindiniai požymiai, kad jūsų kompiuteriui jau reikia valymo yra garsiau veikiantis aušintuvas, taip pat stipriai kaistanti kompiuterio rėmo apatinė dalis. Žinoma, tiek kompiuterio valymas, tiek aušinimo sistemos remontas susijęs su kompiuterio korpuso atidarymu, tad geriausia tokius darbus patikėti specialistams.

Baigiant verta dar kartą pabrėžti tai, kad kompiuterio valymas yra būtinybė ir jo neverta atidėlioti. Ilgą laiką nevalytas kompiuteris veiks garsiau, gali pradėti strigti, netikėtai persikrauti ar išsijungti. Maža to, mažėjant aušinimo efektyvumui ir augant nešvarumų kiekiui, kompiuteris gali perkaisti ir sugesti.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *