Kontaktinė regėjimo korekcija: “už” ir “prieš”

parašė , 2013-04-16 12:41

Kontaktinė regėjimo korekcija turi savo privalumų ir trūkumų. Norint išvengti rimtų problemų, reikia būti gerai informuotam apie įvairius regėjimo korekcijos būdus, apie indikacijas ir kontraindikacijas. Taip pat būtina pasitarti su gydytoju, kuris apžiūrės jus ir suteiks išsamių rekomendacijų.

Nešiojant lęšius galima jaustis laisvai, matymo laukas yra platesnis. Žmogus gali užsiimti aktyviomis sporto rūšimis, o nešiodamas akinius – negali sau to leisti. Kontaktinė korekcija suteikia žmogui pasitikėjimo, padidina savivertę, leidžia atsisakyti akinių nešiojimo, kurie ne visiems patinka.

Deja, kontaktiniai lęšiai tinka ne visiems ir turi visą eilę šalutinių veiksnių. Pirmiausia, lęšiai gali sukelti alergines reakcijas ir paskatinti įvairių susirgimų atsiradimą. Be to, kontaktinė korekcija turi daug kontraindikacijų, į tai būtinai reikia atsižvelgti.

Lęšių nereikėtų nešioti, jeigu akys linkusios parausti arba yra alergiškos. Taip pat verta atminti, kad per ilgai naudojant lęšius, blogai juos prižiūrint ir neteisingai nešiojant gali kilti rimtų komplikacijų. Norint laiku išvengti neigiamų kontaktinės korekcijos pasekmių, reikia įdėmiai stebėti savijautą.

Nešioti lęšius ar ne – tai kiekvieno žmogaus pasirinkimas, tačiau bet kokiu atveju reikia kreiptis į specialistą konsultacijos. Tik gydytojas gali tiksliai pasakyti, ar jums tiks toks korekcijos metodas, ar ne. Apskritai, stebėkite tai, kaip jaučiatės ir neturėsite jokių regėjimo problemų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *