Ką daryti, jei esate pakviestas liudyti teisme?

parašė , 2017-12-13 03:33

Kad teisme būtų nustatyta tikroji tiesa, visada reikalingas liudininkas, turintis informacijos apie nagrinėjamai bylai svarbias aplinkybes. Toks darbas – gana didelė atsakomybė, todėl nenuostabu, kad prieš liudydami žmonės nerimauja ir kelia daug klausimų: kas, kur, kada, kaip? Tačiau liudijimas – kur kas paprastesnis, nei gali atrodyti. Tad ką daryti, kad visas šis procesas praeitų sklandžiai ir liudyti būtų paprasta?

Visų pirma, jei jaučiate, kad kalbant teisme svarbūs faktai gali lengvai pasimiršti, pabandykite su byla susijusius atsiminimus užsirašyti. Užrašais galėsite naudotis teisme, tad nerimas nepakiš kojos Jūsų kalbai. Šiuo atveju ypatinga svarbu ir neišsigąsti – Jūsų pareiga yra padėti išaiškinti tiesą, todėl, jei nepažeidėte jokių įstatymų, niekas Jums negresia.

SiauliuadvokataiTuomet, turėdami asmens tapatybės dokumentus, atvykite į teismą šaukime nurodytu laiku. Esant išskirtinėms aplinkybėms (didelėms sveikatos problemoms, nesaugumui), šios nuostatos gali būti pakeistos, ir liudijimas vykti nuotoliniu būdu. Tačiau neatvykti be pateisinančios priežasties – draudžiama, už tai galite likti nubaustas. Svarbu nepamiršti ir to, jog darbdavys Jus privalo išleisti į teismo posėdį.

Jei esate kviečiamas liudyti prieš savo šeimos narius, artimuosius ir giminaičius, ir Jums tai kelia nepatogumų, galite atsisakyti liudyti, tačiau reiktų teismui apie tai pranešti iš anksto.

Atvykus į teismą, prie posėdžių salės, nurodytos skelbimų lentoje ar TV ekrane, Jus pasitiks posėdžio sekretorius ir paaiškins, kaip viskas vyks, ką turėsite daryti. Tiesa, šią informaciją teoriškai galite sužinoti ir prieš atvykdami į teismą. Svetainėje siauliuadvokatai, informacijos skyrelyje, rasite naudingos informacijos nuorodų, pavyzdžiui, nuorodų į išsamų aprašymą apie tai, kaip elgtis teisme, jei esate liudytojas ar nukentėjusysis, 10 patarimų, padėsiančių liudyti. Taip pat rasite ir nuorodą į virtualią teismo posėdžių salę, vizualiai parodančią teismo posėdžio eigą, vykstančius procesus, pagrindinius teismo posėdžio dalyvius ir jų funkcijas. Svetainė naudinga ir tiems, kuriems reikalingos advokato paslaugos – plataus spektro teisinės paslaugos įvairiose teisės srityse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *