Namų šildymas malkomis – ką verta žinoti?

parašė , 2017-12-13 07:33

MiskuprojektaiDažnai, šildymo sezonui įsibėgėjus, žmonės namus renkasi apšildyti ekonomiškesniu būdu – deginant malkas. Tačiau kartu gali kilti klausimų – kaip malkomis namus šildyti efektyviau? Kaip tokiu būdu nustatyti norimą kaitrumą? Miškininkystės paslaugų profesionalai UAB „Miškų projektai, pristatantys malkas visoje Lietuvoje, kviečia susipažinti su medienos subtilybėmis ir atrasti Jums labiausiai tinkančią žaliavą namams šildyti.

Malkų kaitrumo grupės

Visų pirma siūloma malkas susiskirstyti į kaitrumo grupes ir palyginti tai, kiek šilumos išskiria vienodas skirtingų rūšių malkų kiekis. Išskiriamos šilumos kiekis priklauso nuo malkų kaitrumo, kitaip dar vadinamo kaloringumu, o išskiriama šiluma matuojama kW.

Pirmajai kaitrumo grupei, kuri išskiria daugiausiai šilumos, priskiriamos uosio, beržinės ir ąžuolinės malkos. Tai pati efektyviausia mediena. Būtent dėl to, šildant namus uosio, beržo ar ąžuolo mediena, šios reikia kur kas mažiau, kad būtų pasiekta norima temperatūra. Didelė medienos kaitra taip pat padeda sutaupyti laiko – tai reiškia, kad prie krosnies lankytis tenka daug rečiau.

Juodalksnio malkos priklauso jau antrajai kaitrumo grupei. Tai taip pat gana efektyvus šildymo sprendimas, tačiau nuo pirmosios kaitrumo grupės skleidžiama šiluma ši žaliava atsilieka maždaug 0,5 – 0,7 kW.

Trečioji medienos kaitrumo grupė yra mažiausiai efektyvi, čia skiriama baltalksnio, liepos ir panaši mediena. Lyginant su pirmąja kaitrumo grupe šios žaliavos kaitrumas gali skirtis 0,8 – 1 kW, taigi pasiekti tokią pat temperatūrą reikėtų kur kas didesnio kiekio malkų.

Sausos malkos – kad šildymas būtų efektyvesnis

Svarstant, kokias malkas kūrenti, svarbu nepamiršti ir kitos jų ypatybės – sausumo / drėgnumo. Norint išgauti didžiausią įmanomą naudą ir šilumą kūrenant malkomis, derėtų rinktis sausesnes malkas. Šios dega lengviau ir skleidžia kur kas mažiau dūmų. Drėgnos malkos deginamos skleidžia dūmus, taip pat joms reikia daugiau priežiūros.

Šildymo sistemos

Šildymo efektyvumui didelę įtaką daro ir šildymo sistemos. Iš malkomis kūrenamų hidraulinių šildytuvų, krosnių ir židinių efektyviausiai veikia pirmieji du. Tiesa, krosnys labiau tinka mažesnėms patalpoms šildyti, o židinio kūrenimo laikas – ribotas, taip pat šiam reikia daug priežiūros.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *