Kaip autobuse nesugadinti vieni kitiems kelionės

parašė , 2018-03-26 23:18

Pavasarį vis daugiau žmonių ruošiasi grupinėms ekskursijoms ir autobusu nuoma Kaune ir Vilniuje tampa įprasta bei populiaria paslauga. Juk patogu didelį kolektyvą susodinti į autobusą ir važiuoti ten, kur tikrai būtų smagu. Tačiau kelionės laikas gali prailgti, jeigu žmonės vieni kitiems trukdys. Ką daryti, kad kelionėje vieni kitiems netrukdytume?

Nuomotis komfortą tikrai užtikrinantį autobusą

AutobusaiKai kuriais atvejais, keleiviai trukdys vieni kitiems vien dėl to, kad autobusas neužtikrins pilnai komforto. Štai https://www.nlbus.lt/lt/autobusu-nuoma-vilniuje galima pasirinkti tikrai patogius autobusus, su tualetu, su deramu kondicionieriumi, su patogiomis kėdėmis. Jeigu rinksitės autobusą be tualeto, žmonėms bus nepatogu, jie prašinės kažkur pakelėse sustoti. Jei nebus kondicionieriaus, kelionė pasmerkta. O sėdintieji nepatogiose kėdėse nuolat muistysis ir tai taip pat kels nepatogumų. O ką keleivių asmeninis elgesys turėtų lemti, kelionės metu? Kaip elgtis, kad netrukdytumėte:

Pasiklausti dėl atlenkiamos sėdynės. Neretai vienas didžiausių nepagarbos dalykų važiuojant ilgesnį maršrutą tarpmiestiniu autobusu – tai staiga jums ant kelių plumptelėjanti priešakinė sėdynė. Žiūrėk, tu čia dar laikei kompiuterį ant kelių, o kitoje rankoje kavą, o štai tau ant kompiuterio ir kavos jau guli kažkieno sėdynė – beveik gali paglostyti žmogaus galvą… Nemandagu atlenkti sėdynes dieną, kada žmonės nemiega. Tačiau jeigu kitaip labai nepatogu, turite atsiklausti žmonių, esančių už jūsų, ar jie nieko prieš. Jie turės laiko tam pasiruošti. Jeigu jie nesutinka, gal sutiktų keistis vietomis.

  • Nevalgyti aštrių kvapų turinčio maisto. Nei jūs, nei kažkas kitas juk nenorės uostyti kelionėje tos kažkieno rūkytos žuvies ar kastinio su česnaku…
  • Nešiukšlinti. Paprasta ir galioja visose gyvenimo situacijose – taip pat ir kelionėje autobusu.
  • Nespardyti priešakinės kėdės – kadangi taip nėra, kad priekyje sėdintis žmogus "nieko nejaučia". Iš tiesų, jis jaučia kiekvieną jūsų kelio bakstelėjimą jam tarsi į nugarą. Tad reikėtų patiems nesimuistyti ir uždrausti vaikams būgnyti arba maltis kitam žmogui tiesiai į nugarą.
  • Sugalvoti, kuo užimti vaikus. Tai svarbu, nes jie tikrai sugebėtų trukdyti kelionės metu kitiems.
  • Garsiai nekalbėti. Kai visi aplink tyli, gal manote, kad niekas jūsų ir draugės pokalbio negirdi. Tačiau jie puikiai girdi viską, net ir tai, ką kalbate "nuleistu tonu", pusiau pašnibždomis.
  • Neklausyti garsiai muzikos – akivaizdu ir elementaru. Tas pats, beje, galioja ir autobuso vairuotojo.
  • Paisyti asmeninės higienos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *