Kalėdos Kaune istorija

parašė , 2012-11-17 16:21

Jūs negalite suprasti to, bet Kalėdos Kaune istorija neprasidėjo Amerikoje, Anglijoje ar net Vokietijoje. Iš tikrųjų Amerika buvo vienas iš paskutinių žemynų, kurie išpopuliarėtų į tradiciją puošti Kalėdų eglę. Kalėdų eglių istorija prasideda prieš gimimą Kristaus ir net prieš Egipto civilizaciją.

Daug istorikų ir antropologų sutinka, kad Kalėdos Kaune istorija prasideda popirmykščiais laikais, kaip tik taip, kaip žemės ūkio visuomenės vystėsi per Žemės rutulį. Kalėdos neegzistavo. Tai buvo tiesiog, vienoje kultūroje ar kitame, pagoniškame žiemos saulėgrįžos šventime. Žiemos saulėgrįža žymi trumpiausią dieną metų, kurie paprastai įvyksta gruodžio 22-ąją ar 23-iąją. Amžinai žalių medžių šakos buvo atneštos viduje, kad apsaugotų gyventojus nuo blogo spirito, kuris galėjo sukelti badą ir ligą.

Senovinės tautos taip pat išmėtė amžinai žalias šakas per savo grindis, duris ir aplink langus. Iš tikrųjų, tradicija kabinti amžinai žalią girliandą atvyksta iš tradicijos kabančių amžinai žaliuojančių augalų per židinio atbrailą, kad sulaikytų raganas, vaiduoklius ir spiritą nuo kelionės žemyn dūmtraukio ir į namą.

Amžinai žalios šakos buvo taip pat panaudotos, kad laikytų toliau ligą. Aromatai tokie kaip pušis, kadagys ir balzamas yra vis dar panaudoti aromatherapists šiandien, kad atremtų ligą ir Kalėdos Kaune.

Net, buvo manyta, kad senoviniai Egiptiečiai vaidino vaidmenį Kalėdų eglutė istorijoje. Žinoma, nebuvo jokių amžinai žalių miškų senoviniame Egipte, bet per saulėgrįžą jie užpildė savo delno antplūdžių namus, kad apsaugotų save nuo blogio ir švęstų jų Saulės Dievo Ra sugrįžimą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *